Leisk pasidalinti trumpa istorija.

Šiuo metu aš lankau vairavimo pamokas ir į jas vaikštau kartu su savo drauge Egle. Eglė – labai entuziastinga dailininkė, visada su susidomėjimu išklausanti naujų projektų galimybes ir deganti pastoviu noru tobulėti, išmokti kažką naujo bei perteikti savo pačios žinias kitiems. Ir šita jos savybė manęs nė kiek nestebina – kai studijavau menotyyrą, jos tėtis, Gediminas Jankauskas, man vedė kino istorijos paskaitas. Nors jo klausiausi tik vieną semestrą, ir tai dalį paskaitų teko praleisti, nes taip jau būna, kai darbą beveik pilnu etatu derini su dieninėnimas studijomis, tai buvo labiausiai savo veiklą mylintis žmogus kokį tik esu kada nors sutikusi! Žinočiau, kada ir kur tiksliai jis šiuo metu dėsto – būtinai kaip nors nepastebėta įlįsčiau į tą auditoriją pasiklausyti žmogaus, su tokia meile ir užsidegimu pasakojančio apie kino istoriją ir dabarti.

Taigi, žinant jos tėtį, man nė kiek nenuostabu, kad ir pati Eglė myli savo profesiją ir yra užsidegus daryti naujus dalykus. Ir būtent todėl, kai jau kelis mėnesius mano galvoje foniniu režimu besisukusi idėja pradėjo įgauti kažkokią formą, Eglė ir buvo tas žmogus, į kurį kreipiausi patarimo, pagalbos ir su pasiūlymu prisijungti.

Tad, vieną dieną, po jau minėtų vairavimų paskaitų, prisėdome išgerti kavos ir pradėjome plačiau gvildenti šią idėją. Idėja tokia – parengti kūrybiškumo skatinimo dirbtuves vaikams. Ir čia, savaime suprantama, yra daug nežinomųjų bei kliūčių. Visų pirma, mes neturime tam patalpų. Visų antra – paruošti gerą, įdomų ir įtraukiantį turinį vaikams ir gana sudėtinga užduotis. Tačiau Eglę to pokalbio metu labiausiai neramino kitas dalykas – O kas, jeigu tai niekam nebus įdomu, nesurinksim žmonių ir nepasiseks?

O kas, jeigu sugalvosi, kad nori pietums barščių, bet nepasiseks išsivirti? Arba sugalvosi, kad nori nueiti į parduotuvę ledų, bet nepasiseks pereiti per gatvę? Arba… Na, mintį pagavai jau.

Mano atsakymas į šį klausimą buvo gana paprastas – tada vėl atsisėsim prie puoduko kavos, peržiūrėsime visą programą ir galvosime, ką galime pakeisti joje. Peržiūrėsime marketingo strategiją ir galvosime, ką galime pakeisti joje. Peržiūrėsime kanalus, kuriais bandome pasiekti klientą, ir galvosime, ką galime pakeisti ten. Jeigu reikės – peržiūrėsime kainodarą ir galvosime, ką galime pakeisti ten. (Beje, su kainodara įdomus dalykus – ne visada pigiau reiškia daugiau pardavimų. Kartais kaip tik kainos pakėlimas gali būti visai protingas žingsnis. Bet čia ilga ir sudėtinga tema, apie kurią – galbūt kitą kartą.) 

Nes asmeniškai man net nekilo toks klausimas. Man jį automatiškai keičia kitas klausimas – Ko galiu iš viso to išmokti ir ką galiu padaryti geriau, tik dar pati to nežinau?

Pastoviai bijoti nesėkmės tolygu trypčioti vietoje.

Ar tu nori trypčioti vietoje? Ar tau patinka ta vieta, kurioje trupčioji? Ar tau patinka taip gyventi – abejojant, nesant tikrant ir nesirįžtant savo idėjų paleisti į dienos šviesą?

Nes man tai nelabai. Todėl ir darau. Jeigu nuoširdžiai – nesu tikra, ar man pasiseks Rašto Pelėdos. Ar man pasiseks anksčiau aprašytos dirbtuvės vaikams – netgi ar jos tikrai išvys dienos šviesą. Nesu tikra ar man pasiseks nauja knyga, kurią šiuo metu rašome su Debesyla.

Bet man ne tai svarbiausia. Svarbiausia daryti. O tada jau kažkas pasiseks. Kaip kad pasisekė rasti  savo vietą freelancerių pasaulyje. Pasisekė susidėlioti gyvenimą kad galčiau dirbti 4 dienas per savaitę po 4 valanas.

O visos nesėkmės? Visos nesėkmės tėra pamokos, kurios padės pasisekti kitiems mano projektams. Įskaitant ir tuos, apie kuriuos dar nė pati nežinau.

O grįžtant prie trumpos istorijos iš pradžios… Gal šį tekstą skaito žmogus, kuriam yra tekę susidurti su dirbtuvių vaikams organizavimu ir galėtų trumpai apie tai pakonsultuoti?